9 listopada 2014

Black is the new black.


I honestly confess to you, I don't know why I did not make any photos in 3 weeks. The weather was  kind, the camera charged too, with time (in spite of learning) was also not so bad ... I don't think I got bored of blogging, but maybe just do not want to throw something here so quickly, without sense,Today, I add the photos that we did in the last week of vacation, better late than never! Maybe I can make some new ones this week, I don't know, no promises. At the moment I'm reading the literature of war, catching up with Suits and dancing at parties whenever I can, a little strange is this autumn, other than the previous ones, but this is not the place to write about it. I renewed my account on tumblr (www.blondeallaround.tumblr.com), I still add somethng on instagram, so I'm not completely cut from You :)

Szczerze się Wam przyznam, nie wiem czemu od 3 tygodni nie zrobiłam żadnych zdjęć.Pogoda niby była, aparat naładowny też, z czasem (pomimo nauki) też nie tak najgorzej... Nie sądzę, żeby blogowanie znudziło mi się, ale może po prostu nie chcę wrzucać tu czegoś tak na szybko, bez sensu, byle by było. Dziś dodaję zdjęcia, które robiłyśmy w ostatni tydzień wakacji, lepiej późno niż wcale! Może uda mi się zrobić jakieś nowe w tym tygodniu, nie wiem, nic nie obiecuje. Na razie czytam literaturę wojenną, nadrabiam suits i tańczę na imprezach kiedy tylko mogę, trochę dziwna ta jesień, inna niż poprzednie, no ale to nie miejsce na to by o tym pisać. Odnowiłam swoje konto na tumblrze (www.blondeallaround.tumblr.com), na instagramie też ciągle coś dodaję, także tak zupełnie się od Was nie odcinam :)


"Black is modest and arrogant at the same time. Black is lazy and easy- but mysterious.But above all black says this: "I don't bother you- don't bother me".

cheap monday jeans, aloha from deer shirt
photos: Marta Pasikowska

13 komentarzy:

 1. super!


  __________________________________________
  fashion stylizacja w najbardziej hot kolorach
  http://WWW.JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 2. super:) xx
  Bianka
  http://ruhamania.blogspot.hu/

  OdpowiedzUsuń
 3. good to see you back with a post after so long, u look geat
  i really liked he laid back style of the outfit
  Kisses,
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautifulandpretty.com

  OdpowiedzUsuń
 4. these photos are soo nice ♥

  Check out a giveaway on my blog: YOKO NGUYEN BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Love these photos! <3

  http://japobsganbare.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. love this look, very cute.
  your blog is awesome I like it!

  -http://www.angelaah91.blogspot.nl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Super chic!

  Check out my new post Here!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Co prawda dopiero zaczynam blogowanie, ale wiem, jak ciężko się zabrać za robienie czegokolwiek regularnie, jeśli się na chwile przestało i zrobiło sobie właśnie takie wakacje ;) Sesja wygląda profesjonalnie, bardzo jesiennie i stylowo. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kraciaste koszule w każdym wydaniu! U ciebie wygląda to super czerwień z blondem moim zdaniem to świetne połączenie :)

  Jak masz czas to zajrzyj do mnie, odnawiam swojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Que fotos más bonitas!!!! Adoro el negro!!! La camisa tartan es monisima!!! Un blog precioso!! Me quedo como seguidora!!! Te espero en http://armameblog.blogspot.com.es

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajna stylizacja, niby prosta ale jest w niej coś fajnego co przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jesteś bardzo piękna..

  OdpowiedzUsuń